Войти / Регистрация
Добавить объявление
2015-06-02 11:09:08

Відігріваємо акумулятор

Коли приходять сильні морози, будь-якого автомобіля стає несолодко. Геть замерзають замки, скла, робочі рідини. Але найсерйознішою проблемою стає акумуляторна батарея. Ще вчора ввечері вона успішно живила бортову систему, а сьогодні раптом втратила свою ємність і не видає необхідного для запуску двигуна електричного струму. Попросту кажучи, АКБ замерзла, і її потрібно лише привести в почуття. Так що тепер ми розберемося, як відігріти акумулятор, щоб і на роботу не спізнитися, і життєво важливий орган автомобіля не угробити.

Слідуючи рекомендаціям виробника

Заглянувши в керівництво по експлуатації автомобіля або інструкцію, що додається до самої АКБ, можна наштовхнутися на наступне. При виявленні відсутності достатнього для запуску холодного двигуна струму необхідно зняти акумулятор, від'єднавши клеми, і поставити його грітися в опалювальному приміщенні. Займе такий захід чимало часу, так що чекати доведеться аж до вечора. Після того як температура батареї зрівняється з кімнатною, рекомендується зарядити її за допомогою зарядного пристрою, не перевищуючи при цьому максимально допустимої величини зарядного струму.

Посилена реанімація

Зрозуміло, далеко не у всіх випадках є можливість чекати цілу добу, томясь без «коліс». І хоча не існує способів блискавичного досягнення бажаного ефекту, все ж можна повернути акумулятор в лад всього за пару годин. Оптимально для таких завдань підходить гаряча вода (Не окріп) і невелика місткість (таз, лоток). Втім, найбільш оперативно оточити замерзлого теплом вийде у ванній. Відкривши гарячу воду (не більше 60 градусів) і закривши зливний отвір затичкою, потрібно стежити за тим, щоб волога ні в якому разі не потрапляла на клеми. Чи не буде також зайвим гарненько протерти весь корпус батареї, видаливши бруд, масляні плями і пил. В іншому випадку після реанімації доведеться ще й відтирати стінки ванною.

Повністю затопляти акумулятор не слід - достатньо довести рівень води до половини його висоти.

Щоб привести АКБ в робочий стан, буде достатньо і години. Якщо ж ємність з гарячою водою невеликих розмірів, то потрібно кілька разів оновити процес і виділити на це трохи більше часу. Звичайно, після такого водного атракціону дуже бажано скористатися зарядним пристроєм, щоб довести показники батареї до норми. Але навіть без зарядки можна сміливо вирушати до машини і пробувати завестися звичним шляхом. В якості альтернативи, хоч і не такою ефективною, доречно порекомендувати відігрівання будівельним феном, електричними обігрівачами і навіть вихлопними газами від працюючих агрегатів.

На останок потрібно обов'язково усвідомити, що подібні випробування не проходять для акумулятора абсолютно безслідно. Регулярні замерзання електроліту неминуче приведуть до передчасної кончини АКБ. Тому краще всього містити автомобіль в опалювальному або хоча б утепленому гаражі. Ну а при відсутності такої можливості доведеться користуватися старим дідівським способом - знімати батарею і приносити її на ніч додому. Заодно і підзарядити можна. Тоді вже ранку не буде затьмарено проблемами з машиною.


Срочные объявления
ВАЗ 21213 за 3500 $ в Харьков
Мы в социальных сетях