Войти / Регистрация
Добавить объявление
2015-06-01 17:20:01

Що мається на увазі під визначенням разболтовка колісних дисків

Прагнучи виділитися оригінальним зовнішнім виглядом машини, багато автолюбителів набувають найрізноманітніші комплектуючі, у тому числі колісні диски. Проте бажання слідувати модним віянням нерідко веде до трагічних наслідків.

Перед покупкою ходових частин потрібно вивчити основні характеристики , за якими слід вибирати елементи ходової частини, важливими з яких є разболтовка колісних дисків. Від неї залежить безпека всіх учасників руху, а також витрати, пов'язані із заміною зношених комплектуючих.

Маркування

Грамотний вибір дисків залежить від правильного розуміння стандартного позначення. Це стосується всіх видів дисків, незалежно від способу виготовлення і матеріалу.

Правильна центровка диска по осі - гарантія тривалої експлуатації автомобіля. Під визначенням разболтовка колісних дисків розуміється кріплення колеса до маточини за допомогою шпильок (або болтів). У скороченому варіанті його прийнято позначати PCD. Повна назва: «Pitch Circle Diameter».

З цим параметром безпосередньо пов'язана характеристика виносу (або вильоту), для якої служить поєднання букв ET.

Далі про ці характеристики більш докладно.

Розболтовка колісних дисків в прикладах

У послідовності комбінацій букв і цифр, позначених на маркуванні, в першу чергу, слід виділити абревіатуру PCD. Праворуч від неї (через двокрапку), пишеться дріб, де вказані чисельні параметри разболтовка дисків.

Перша цифра дробу дає інформацію про кількість монтажних отворів. Друга пов'язана з місцем їх розташування на площині диска. Одиниця виміру параметра - міліметри.

У прикладі - PCD: 5/112 - позначено, що 5 кріпильних отворів розташовані по діаметру окружності, рівної 112 мм.

Виліт колеса

Другим важливим параметром є показник виносу колісного диска . Він позначає місце кріплення диска по горизонтальній осі, тобто відстань, на яку колесо наближене до маточини.

В залежності від країни - виробника, його позначають поєднанням букв: OFFSET (Англія), ET (Німеччина), DEPORT (Франція). Абревіатура OFFSET зустрічається найчастіше. Крім англійських промисловців, нею маркують диски та інші виробники.

Після букв вказують чисельне значення, яке може бути позитивним або негативним. Приклад: ET 30 (без знака «+»). Це означає, центр диска зрушать по відношенню до площини, якою він притискається до маточини на 30 мм.

Можливий такий приклад позначення: ET-30. В даному випадку дефіс, що стоїть зліва від цифр свідчить про те, що деяка частина диска виступає назовні. Згідно з міжнародними стандартами, розмір проставляється в міліметрах.

Вибір колісного диска без урахування параметра вильоту веде до неможливості його установки по місцю. Наприклад, через те, що цьому буде заважати підвіска.

При покупці конструкції, що має негативну величину виносу, коли машина виконує поворот, є можливість торкання колісної арки. Це веде до додаткового навантаження на вузли ходової частини і рульового управління. У кращому випадку подібна ситуація сприяє швидкому їх зносу (або поломці). У гіршому варіанті - є ймовірність самовільного відкручування коліс.

Самостійне визначення разболтовка колісних дисків

З визначенням числа кріпильних отворів навіть у початківця автолюбителя не виникає складнощів. Для цього достатньо порівняти обрану модель і «рідний» диск (за маркуванням, або порахувати за місцем).

Точне вимірювання міжцентрової відстані залежить від числа, а також взаємного їх розташування. Інструментом для вимірювання служить штангенциркуль. Перед початком підрахунків визначається діаметр монтажних отворів.

У разі парного кількості отворів, вимірюється відстань між внутрішніми краями крайніх отворів, що знаходяться на осі навпроти один одного. Складання двох параметрів дає шуканий результат.

Для визначення діаметра разболтовка дисків при монтажі на трьох або п'яти кріпильних пазів слід скористатися «своєї» формулою. Для цього застосовується спеціальний коефіцієнт, який множиться на величину, рівну відстані між внутрішніми краями сусідніми отворами, розташованими на одній відстані від центру.

Для 3-х отворів множник дорівнює 1,155, п'яти - 1, 701. Далі, шляхом складання отриманого результату і спочатку заміряного параметра монтажного отвору, обчислюється діаметр PCD.

Підгонка

Серед початківців автолюбителів побутує думка, що більший діаметр PCD можна відкоригувати за допомогою крутного моменту. На ділі це веде до ослаблення затяжки, а також посиленого биттю колеса.

Слід згадати про те, що при покупці диска, який має більший діаметр, ніж закладений виробником в характеристиках, нерідко використовуються адаптери (або центрувальні кільця) . Метод спірне, розробники автомобілів до нього ставляться з побоюванням.

Міняйте зовнішній вигляд свого автомобіля, але завжди враховуйте базові технічні характеристики, закладені виробником.


Срочные объявления
ВАЗ 21213 за 3500 $ в Харьков
Мы в социальных сетях