Войти / Регистрация
Добавить объявление
2015-06-01 17:56:56

Як завести двигун в мороз?

Під час зимових холодів практично всі автомобілісти стикаються з проблемою холодного запуску двигуна. Навіть при справному стартері і зарядженому акумуляторі завести машину виявляється досить важко, якщо температура повітря опускається нижче -30 градусів. Але картина може кардинально змінитися, якщо знати деякі секрети і хитрощі в даній справі. Виявляється, запам'ятати, як запустити двигун в мороз, простіше простого. Розглянемо основні правила для карбюраторних і інжекторних ДВЗ.

Карбюраторний двигун

Насамперед, слід не поспішати повертати ключ у замку запалювання. Доведеться підняти капот і вручну прокачати трохи палива через насос (ручним приводом), потім сісти на капітана місце і до упору витягнути ручку управління повітряною заслінкою (підсмоктування). Але намагатися завести мотор поки рано. Спершу потрібно включити на 30 секунд ближнє світло. Це порушить необхідну хімічну реакцію всередині АКБ і, тим самим, трохи розігріє її. Потім, вимкнувши освітлення та інші споживачі електроенергії з бортової мережі, необхідно повністю вичавити зчеплення і повернути ключ. Утримувати вичавленим зчеплення (навіть при вимкненому передачі) вкрай важливо, незалежно від типу ДВЗ.

Розмішати загусла змащення двигуна стартеру спершу буде дуже важко, а тому надбавка у вигляді загрузли в олії шестерень трансмісії виявиться непідйомною ношею для акумулятора. Відпускати зчеплення потрібно плавно і лише через пару десятків секунд після запуску силового агрегату, інакше машина затихне. Не варто поспішати і з утопленнямм ручки підсоса, давши мотору трохи прогрітися на середніх оборотах. При невдачі можна спробувати повторити спробу 2-3 рази з перервою в 1-2 хвилини. Не варто допускати кручення стартера довше 10 секунд поспіль. Бувалі водії радять ще й паралельно зчепленню вичавлювати педаль акселератора, що здатне допомогти мотору «схопитися» і завестися в особливо важких випадках.

Провести запуск двигуна в мороз, якщо це інжекторний агрегат, з одного боку, простіше, ніж карбюраторний. В даному випадку аналогічно рекомендується включити на 20-30 секунд світлові прилади, після чого всі погасити. Запуск двигуна також проводиться з вичавленим зчепленням, тому що опір загусла змащення в коробці передач ніхто не відміняв. Головна відмінність маніпуляцій з інжекторним мотором - заборона на вижимання педалі газу. Її взагалі чіпати забороняється, інакше можуть виникнути технічні проблеми. Вся справа в тому, що електронний блок управління сучасного двигуна має власні «мізки» і сам підраховує, скільки потрібно повітря, а скільки - палива. При цьому аналізуються показники температури як самого силового агрегату, так і навколишнього середовища за бортом.

Отже, взявши в руки ключ, не варто повертати його відразу до упору. Необхідно довести ключ до положення «запалювання» і почекати 5-7 секунд. У цей момент електробензонасос, розташований в бензобаку, накачує в двигун паливо. Його роботу можна помітити по палаючої на приладовій дошці іконці і по слабкому дзижчання ззаду. Коли іконка гасне, а характерний звук пропадає, можна сміливо запускати мотор, вичавивши перед цим педаль зчеплення. При успішний пуск зчеплення краще не відпускати протягом 1 хвилини. Коли двигун потроху «схоплює», але не запускається, краще не крутити стартер більше 10 секунд. Після перерви в пару хвилин можна повторити спробу. Якщо ж і на третій раз ваші старання не принесли результатів, то очевидно, що автомобіль має технічні проблеми. Ну а якщо стартер зовсім не обертається, то тут просто потрібен свіжий, або підзарядженний акумулятор.

Непередбачені труднощі

Істотно ускладнити задачу можуть автоматичні коробки передач, адже на таких автомобілях відсутня педаль зчеплення. У підсумку для машин з АКПП зимовий пуск двигуна нічим не відрізняється від літнього. Також на авто з інжекторним «серцем» в мороз може відмовити електробензонасос: немає характерного дзижчання при повороті ключа, автомобіль не заводиться. Причиною тому може стати вода в баку, яка при попаданні в насос потім замерзла і заблокувала його рухомі частини. Ще одна проблема, яку усунути можна лише в сервісі, - це несправність датчика температури охолоджуючої рідини у примірників, постраждалих від перегріву двигуна. Якщо в першому після такого інциденту зиму авто раптом перестало заводитися, варто звернути увагу саме на вищевказаний датчик і замінити його у випадку необхідності.


Срочные объявления
ВАЗ 21213 за 3500 $ в Харьков
Мы в социальных сетях