Войти / Регистрация
Добавить объявление
2015-06-01 18:14:55

Як прокачати гальма з АБС і без?

Гальмівна система - один з найбільш важливих компонентів авто. А її справність, без перебільшення - запорука безпечної та надійної їзди. Безпечної не тільки для вас, але і для оточуючих. Але що робити, якщо гальма авто функціонують недостатньо ефективно? Є просте рішення - прокачування гальм, яке може бути проведене як самостійно, так і в умовах спеціалізованих сервіс-центрів. У даній статті мова піде про те, як може бути проведене прокачування гальм в домашніх умовах, без залучення дорогих фахівців.

Коли може знадобитися дана операція

Як правило, прокачування гальмівної системи, проводиться з метою позбавлення від повітряних пробок, які формуються при експлуатації системи. Але крім цього, існують й інші фактори, поява яких, може призвести до передчасної процедурі очищення. Серед найбільш поширених причин, особливо варто виділити такі:

 • Ремонт - при будь-якому втручанні в роботу даного комплексу, в подальшому необхідно провести його профілактику;
 • Розгерметизація - з часом, масляні шланги і трубки, можуть прийти в непридатність, потріскатися або просто застаріти. Після їх заміни, прокачування гальм - обов'язкова процедура;
 • Заміна гальмівної рідини - виконавши заміну, необхідно без зволікання провести процедуру очищення;
 • Падіння рівня гальмівної рідини до критичної позначки - фактор, що свідчить про неполадки в системі і вимагає негайного втручання.

Послідовність проведення процедури

Щоб гарантувати максимальну ефективність, необхідно в точності дотримуватися порядку прокачування гальм. Процедура виконується в наступній послідовності:

 1. Заднє праве колесо;
 2. Переднє ліве колесо;
 3. Заднє ліве колесо;
 4. Переднє праве колесо.

Пристосування для прокачування гальм

Але як правильно прокачати гальма? У першу чергу, необхідно виконати блокування коліс, включити задню передачу і після цього приступати безпосередньо до зливу наявної гальмівної рідини. Варто також заздалегідь упевнитися в герметичності з'єднань, цілісності трубок і патрубків системи і працездатності наявних штуцерних гвинтів.

У роботі необхідно використовувати пристосування для прокачування гальм, яке може бути як покупним, так зробленим своїми руками.

Що ж, можна приступати безпосередньо до процедури, в обов'язковому порядку дотримуючись викладений нижче порядка прокачування гальм. Слід відразу ж зазначити, що процедуру зручніше проводити удвох, з помічником:

 • Відкриваємо кришку резервуара і доливаємо гальмівну рідину до максимального рівня. Під час очищення необхідно контролювати, щоб її рівень не опустився нижче мінімального показника;
 • Очищаємо простір від пилу і бруду, після чого, знімаємо захисний ковпачок зі штуцера прокачки;
 • Одягаємо на нього шланг, другий кінець якого опускаємо в підручну тару;
 • Даємо сигнал помічникові, щоб він кілька разів натиснув на педаль гальм і зафіксував її в даному положенні;
 • Відвертаємо штуцер на півоберта, може бути трохи більше;
 • Починає витікати стара рідина, разом з бульбашками повітря, при цьому педаль провалюється в підлогу. Чекаємо, поки вона досягне своєї нижньої точки і закриваємо штуцер, після чого, даємо сигнал помічникові, що можна відпускати педаль;
 • Проводимо операцію до повного виходу всього скупчення повітря і повторюємо процедуру з іншими колесами.

Проводячи очищення, будьте особливо уважні - рівень рідини не повинен сильно опускатися, інакше в систему знову потрапить повітря.

Закінчивши прокачування всіх чотирьох коліс, перевірте роботу гальмівної системи - педаль не повинна бути м'якою, при натисканні, доходячи максимум до половини свого ходу.


Срочные объявления
ВАЗ 21213 за 3500 $ в Харьков
Мы в социальных сетях