Войти / Регистрация
Добавить объявление
2015-06-02 11:34:34

У Європі почали посилено перевіряти українські поліси «Зелена карта»

Українські страхові поліси автовласників, що виїжджають за кордон («Зелена карта») стали об'єктом пильної уваги з боку європейських прикордонників. Через недогляд українських прикордонників, вітчизняні автомобілісти змушені платити "європейські" штрафи і переоформляти страховку.

З травня 2014 всі продавці полісів міжнародного обов'язкового страхування «Зелена карта» зобов'язані працювати в онлайн системі «Green Card Online». Ця система була введена в дію МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України) для зниження махінацій з полісами. Крім того, після її запуску, співробітники прикордонної служби України мають можливість перевіряти справжність полісів виїжджаючих з країни автомобілістів не тільки «на око», а й через сайт МТСБУ. Однак користуються вони цією можливістю не завжди, в результаті ошукані водії продовжують їхати за кордон з недійсними полісами і попадаються з ними вже на чужій кордоні, з відповідними штрафами та переоформленням договору, повідомляє Капітал.

Сайт МТСБУ дозволяє перевірити поліс за його номером, також планується введення перевірки автентичності через смс-запит. За словами начальника департаменту інформаційного забезпечення аналізу та методології МТСБУ Олени Машаро, вітчизняні прикордонники в більшості випадків спрощують формальності і задовольняються наявністю паперового поліса. У той же час їх європейські колеги навпаки стали частіше користуватися сайтом МТСБУ для перевірки.

Приміром польські прикордонники запідозривши, що український водій підробив дату закінчення дії «Зеленої карти» зайшли на сайт і переконалися, що насправді у полісу інші дати дії. Водієві довелося переоформлювати договір і оплачувати штраф.


Срочные объявления
ВАЗ 21213 за 3500 $ в Харьков
Мы в социальных сетях