Войти / Регистрация
Добавить объявление
2015-06-02 12:06:59

Електромобілі в Україні отримають преференції?

Група народних депутатів з правлячої коаліції внесла на розгляд Верховної Ради черговий законопроект, спрямований на стимулювання продажів електромобілів в Україні. Нардепи вже традиційно запропонували звільнити від сплати деяких податків і зборів операції з ввезення машин без ДВС і як доповнення - зобов'язати Кабмін придумати пільги для ввезення акумуляторів.

Законопроект №1912 від 2 лютого 2015 року внесений на розгляд парламенту відразу трьома разнопартийными депутатами, які, втім входять до складу правлячої коаліції. Вони вважають, що якщо до 2020 року звільнити від сплати акцизу і ПДВ, що імпортуються в країну електромобілі, то це не тільки підвищить їх популярність серед українців, зробить повітря трохи чистіше, але і посприяє захисту від загрози національної безпеки за рахунок зниження залежності від енергоресурсів.

За попередніми розрахунками депутатів, в результаті прийняття відповідних змін до податкового кодексу, вартість електрифікованих ТЗ повинна знизитися на 20%, і в такому випадку вартість електромобілів наблизиться до вартості машин з ДВС. Крім цього в пояснювальній записці говориться, що «в середньому електромобілі використовують 10 кВт електроенергії, в той час як звичайні - 10 літрів бензину. В результаті вартість проїзду на електромобілів 100 км складає 2.8 грн (10 кВт*28 коп), а на звичайному автомобілі - 170 грн (10 л*17 коп.)». У результаті власники машин з електричними моторами будуть економити по 4000 - 6000 грн в місяць.

Враховуючи, що на сьогоднішній день Україна багато в чому залежить від іноземних постачальників енергоресурсів, що в умовах зовнішньої агресії ставить під загрозу безпеку держави, здешевлення і популяризація електромобілів дозволить знизити залежність країни від імпортних нафтопродуктів. А за створенням інфраструктури питання не стане - впевнені автори законопроекту.

Одним з додатків до проекту закону, якого не було у попередніх спробах ввести пільги для електромобілів, є доручення Кабінету Міністрів України розробити протягом трьох місяців Концепцію розвитку електротранспорту та інфраструктури для його функціонування. Зокрема, буде передбачено пільговий механізм для ввезення елементів живлення і обладнання для інфраструктури.


Срочные объявления
ВАЗ 21213 за 3500 $ в Харьков
Мы в социальных сетях