Войти / Регистрация
Добавить объявление
2015-06-01 18:17:40

Коли переходити на зимову гуму

З приходом холодів настає пора зміни покришок. І перед багатьма автовласниками постає питання: коли міняти гуму на зимову? Адже погодні умови в наших широтах можуть бути непередбачуваними: снігопади і невеликі заморозки можуть змінитися різким потеплінням і навпаки. І навіть якщо вдень повітря прогрівається до 10 градусів, у ранкові години багато неприємностей може створити лід, що утворився за ніч. Тому важливо, щоб в той день, коли на дорозі може виявитися перший лід або сніг, на автомобілі вже стояли зимові покришки.

При якій температурі необхідно переходити на зимову гуму?

На думку фахівців і виробників зимових покришок, встановлювати їх необхідно тоді, коли середньодобова температура протягом кількох днів тримається на рівні +5 - +7 градусів. Між температурою навколишнього середовища і вибором покришки існує прямий зв'язок. Чим нижче температура повітря, тим твердіше гума. Саме тому літні та зимові шини розрізняються за хімічним складом і малюнку протектора.

Навіть в слабкі заморозки авто на літній гумі стане некерованим на дорозі. З приходом холодів літні покришки втрачають еластичність і зчеплення з дорогою, тому гальмівний шлях може збільшуватися в рази. А зимові шини при температурі вище +10 градусів нагріваються, стають м'якше і швидше зношуються. Крім того, використання зимової гуми в теплу пору веде до підвищеної витрати палива. У той же час при низьких температурах зимові покришки досить еластичні, щоб можна було без проблем керувати автомобілем. Тому переходити на зимові покришки необхідно своєчасно.

Зміна покришок: на що звернути увагу?

Вирішивши, коли міняти літню гуму, багато автовласників замислюються про оновлення шин. Незважаючи на те, що, згідно з нормами при проведенні техогляду, допускається висота протектора шин від 1,6 мм, експерти з безпеки рекомендують оновлювати зимові покришки, якщо їх протектор стерся до 4 мм. При цьому, вирішивши замінити гуму на нову, необхідно перевзувати всі чотири колеса. Адже авто з колесами різних типів набагато менш стійко на слизькій дорозі. Без сумніву, заміни потребують шини, на поверхні яких є глибокі порізи і здуття.

Вирішивши встановити нові покришки, варто пам'ятати, що вони повинні «притертися» до дороги, тому перші кілька сотень кілометрів їзди на нових шинах важливо проявляти обережність і не допускати ніяких елементів агресивного або екстремального водіння. Це необхідно, в першу чергу, для безпеки водія - з точки зору ресурсу, шинам обкатка, як така, не потрібна. На початку їзди нова гума демонструє занижені характеристики зчеплення з дорожнім покриттям, про небезпеку яких знає будь-який автовласник.

Важливо пам'ятати, що так звані «всесезонні» шини для російських доріг не підходять, вони годяться лише при температурах близьких до нуля або для пересування по безсніжних європейським дорогам. Цей бюджетний варіант, який поєднав у собі деякі властивості зимових та літніх шин, має і ряд недоліків, поступаючись за споживчими якостями обох типів шин: в теплу пору року вони швидше зношуються, а в холодну - втрачають еластичність.


Срочные объявления
ВАЗ 21213 за 3500 $ в Харьков
Мы в социальных сетях