Войти / Регистрация
Добавить объявление
2015-06-01 18:05:50

Чим відрізняється антифриз від тосола і що краще?

Кожен досвідчений автомобіліст знає, що повноцінна працездатність двигуна машини може бути забезпечена тільки при використанні тосола або антифризу. Спеціальні охолоджуючі рідини не тільки в кілька разів продовжують термін служби комплектуючих деталей мотора, але й забезпечують їх нормальне функціонування. Від їх якості багато в чому залежить якість експлуатації автомобіля і витрати на його технічне обслуговування. Щоб максимально продовжити термін служби двигуна, позбавити себе від зайвих клопотів у гаражі і скоротити до мінімуму відвідування СТО, важливо навчитися правильно вибирати охолоджуючий склад. Багато недосвідчених автовласники переконані, що різниці між запропонованими рідинами для заливки в систему охолодження двигуна немає. Це абсолютно не так. Як відрізнити тосол від антифризу? Який з зазначених складів найкраще використовувати? Спробуємо розібратися.

Тосол і антифриз: важливі технічні моменти і особливості

Антифриз - охолоджуюча рідина, виготовлена ​​за карбоксилатні технології зарубіжними виробниками. До його складу входять вода, етиленгліколь, присадки на основі карбонатів або солей органічних кислот. На відміну від тосола він має підвищують антікавітаціонной, антикорозійні і антипінні можливості, рекомендований до застосування в системах охолодження двигунів автомобілів як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва.

Тосол - склад, виготовлений за традиційною технологією вітчизняними виробниками. Він, як і антифриз, містить, етиленгліколь і воду, відрізняється присадками на основі неорганічних кислот, призначений для використання в системах охолодження двигунів авто вітчизняного виробництва, при нагріванні до температури + 105С втрачає свої властивості.

 

Що краще - тосол або антифриз? Переваги охолоджуючих рідин

Фахівці рекомендують використовувати на практиці антифриз. Йому властиві такі переваги:

  • підвищена ефективність системи охолодження мотора: склад, виготовлений за карбоксилатні технології, на відміну від традиційного складу не створює на поверхні металу товстий захисний шар, що погіршує теплопередачу;
  • більш тривалий термін використання: тосол втрачає свої антикорозійні та інші захисні властивості після 30 - 40 тис. км пробігу, заміна антифризу необхідна тільки після 250 тисяч км пробігу;
  • високий захист в режимі високих температур комплектуючих вузлів: присадки, що входять до складу традиційного складу, на відміну від присадок, що містяться в Карбоксильні складі, не можуть забезпечити повноцінний захист деталей при температурі вище +105 градусів;
  • продовження терміну служби водяного насоса: на відміну від тосола антифриз завдяки «адресної» спрямованості своїх захисних властивостей в кілька разів знижує вплив кавітації;
  • максимальний захист гільз циліндрів двигуна від кавітації;
  • висока стабільність властивостей і якостей;
  • відсутність засмічень і відкладень в радіаторах;
  • відмінна сумісність з пластиками та еластомерамі;
  • екологічна чистота інгібіторів корозії;
  • стабільність в умовах високих температур.

Як видно, переваги складу, виготовленого за карбоксилатні технології, над складом вітчизняних виробників очевидні. Головне, навчитися розрізняти їх.

Ознаки, за якими можна відрізнити тосол від антифризу

Як відрізнити тосол від антифризу? За кольором, запахом та іншим візуальними ознаками зробити це практично неможливо. Більшість автомобілістів схильне помилковому думку, що тосол має виключно світло-синій відтінок. Насправді він може бути і рожевого, і зеленого, і темно-синього кольору.

Рідина для охолодження двигуна

Перше, на що слід звернути увагу, - виробник. Важливо пам'ятати, Карбоксилатний склад не може бути випущений вітчизняним заводом. Якщо на етикетці написано, що продукт виготовлений в Україні, то карбоксильним він вже не може бути.

Різницю між рідинами визначають, вивчивши досконально їх складу. Тосол містить нітрати, борати, фосфати, силікати, аміни. Антифриз - присадки на основі солей органічних кислот.

Відрізнити два склади можна також по температурі кипіння. Якщо традиційний закипає вже при температурі 105 градусів за Цельсієм, то Карбоксилатний - при температурі 115 градусів і вище.

Ще однією важливою відмітною особливістю рідин є термін використання. Якщо поміняти склад, виготовлений за традиційною технологією, доведеться вже через 30 - 40 тисяч км пробігу, то рідина, в основу якої покладені карбоксилатні технології, - тільки після 240 тисяч км.

Змішувати рідини, виготовлені за різними технологіями, вкрай не рекомендується. Якщо в ході експлуатації автомобіля спочатку використовувався тосол, але автовласник вирішив перейти на антифриз, бажано, перед тим як його залити, повністю очистити систему охолодження двигуна від залишків старої охолоджуючої рідини.

До єдиного недоліку антифризу можна віднести його більш високу ціну в порівнянні з тосолом. Її, у свою чергу, виправдовують більш тривалий термін експлуатації, високі захисні властивості і безмежні переважні особливості. Тому, перед тим як купити традиційну охолоджуючу рідину, варто подумати, наскільки обґрунтованою буде незначна економія.


Срочные объявления
ВАЗ 21213 за 3500 $ в Харьков
Мы в социальных сетях